Turizm Cenneti Bozcaada

Turizm-Cenneti-Bozcaada

Turizm-Cenneti-BozcaadaEşsiz güzellikleri, muhteşem doğası, şirin tatil kasabalarıyla turizm cenneti olan Bozcaada tatil ve ziyaretleriniz için seçebileceğiniz yerlerden biridir. Ada küçük olmasına rağmen çok sayıda ilgi uyandırabilecek özellikte tarihi mekanlara ve doğal güzelliklere sahiptir. Turistlerin de ilgisine çekecek özellikte pek çok yerleri ile çekici mekanlardan biridir.

Adanın tarihini incelediğimizde çeşitli istilalara uğradığı görmekteyiz. Bu sebeple ada da Rum ve Türk evleri iç içe bulunmaktadır. Özellikte merkez farklı kültürlerin birleşme noktasıdır. Buralarda küçük bir gezintiye çıkarak adanın kültürel yapısını tanıyabilirsiniz. Adanın sokaklarında gezerken harika bir görsellikteki şirin yerlere rastlamanız da kaçınılmazdır.

Bozcaada’ya Nasıl Ulaşılır?

Şehir dışından ulaşım için Bozcaada seferleri konusunda pek çok seçenek bulabilirsiniz. Özel aracıyla adaya gitmek isteyenler istedikleri güzergahtan önce Çanakkale boğazını geçerek oradan da adaya giderek ulaşabilirler.

Adaya gitmek için büyükşehirlerin düzenlediği otobüs seferlerini de tercih edebilirsiniz. Otobüs seferleri oldukça hesaplıdır. Bunun dışında hızlı feribot ve deniz ulaşımı da tercih edilebilecek seferlerdendir.

Bozcaada’ya Vardığımda Nerede Konaklayabilirim?

Adaya vardığınızda önceden ayırttığınız yerinize doğru yolculuk yapabilirsiniz. Konaklama için Bozcaada otelleri rahat ve konforlu yaşam tercihi olanlar için tercih edilebilir. Merkez ve ya merkez dışında seçtiğiniz otelinizde tatil boyunca keyifle konaklayabilirsiniz.

Konaklama olarak bağ evleri, apartlar, pansiyonlar da tercih edebileceğiniz konaklama yerlerinden biridir. Size uygun olan konaklama yerini seçerek tatiliniz boyunca burada konaklayabilirsiniz.

 

Kaynak: Bozcaada Rehberi – Bozcaadam.net

Bir önceki yazımız olan Profesyonel Santral Servisi Ekibimiz başlıklı makalemizde Karel Santral Hizmet Bedelleri, Karel Santral Hizmet Kapsamları ve Karel Santral Hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla