Sürekli Yorgun Olma

yorgun2

Sürekli yorgun olma günümüzün en çok rastlanılan ve belki de günlük yaşamınızı en çok etkileyen rahatsızlıkların başında yer almaktadır. Birçok sıkıntının akabinde oluşabileceği gibi genelde fibromiyalji hastalığı ile özdeşleştirilmektedir. Uzun tanı ve gözlem aşamasının akabinde konulabilir bir tanı olan fibromiyaljinin tedavi protokolü de belirtileri hafife indirme temellidir.

Sabahları uyanamama, sürekli yorgun olma, vücudun çeşitli bölgelerinde sürekli ağrı sendromuyla karşımıza çıkmayı başaran rahatsızlık, genellikle masa başı işlerde çalışan ve yoğun stresin etkisinde çalışan bireylerin şikayeti olarak dikkatleri çekmektedir. Her kesimden insanın karşılaşabileceği rahatsızlığın tedavilerinden biri de düzenli egzersiz yapmaktır.

Sürekli yorgun olma şikayetlerinin azalması açısında kardiyak kapasitenin artırılması, kasların doğru oksijenlenmesinin sağlanması ve nefes kontrolünü ayarlayabilmek açısından spor hayatı son derece önemlidir. Ancak bu spor hayatı her hafta sonu yapılan halı saha maçlarıyla kesinlikle karıştırılmamalıdır. Zira haftada bir yapılan halı saha maçları kalbinize normal sayılmayacak bir derecede yük bindirmekte, hayat kalitenizde ciddi azalmalara neden olmaktadır. Bu nedenle yanlış yapılan spor aktiviteleri arasında gösterilebilecek halı saha maçları, sürekli yorgun olma sendromu ile başa çıkmanız açısından ne yazık ki yeterli değildir.

Bir önceki yazımız olan Kadın Giyim başlıklı makalemizde kadın, kadın giyim ve kadın gömlek hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla