Meryem ana eli otu

meryem_ana_rthaber_evi_ziyaretci_akinina_ugruyor_h212

Gebelik için Meryem ana eli otu ,Suudi Arabistan’da yetişen bir ot olup, Türkiye’de yetişmediği için Umre ve Hac zamanında Suudi Arabistan’ın yolunu tutan vatandaşlarımız tarafından getirilmektedir. Meryem otu iki farklı türüyle bilinmektedir. Dal şeklinde olan Meryem otu en çok bilinenler arasında yerini almayı başarsa da yuvarlak şekildeki türüne de rastlamak mümkündür. İnsanlar arasında bu kadar favori olmasına sebebiyet vermesinde cinsel yaşama olan katkılarının payı büyüktür. Meryem ana eli otu, bayanlarda östrojen hormonun salgılanmasına olanak sağlarken, erkeklerde de sperm sayısının artmasını sağlamaktadır. Bu yolla gebe kalma imkanını genişletir. Araştırmalar Meryem ana eli otu hakkında değişik bir bilgi de sunuyor. Doğuma yakın kullanımı ile rahim ağzının genişlemesine imkan vererek doğumun da bu doğrultuda daha kolay bir hal almasını sağlamaktadır. Meryem ana eli otu nasıl kullanılmalıdır? Haftada 2-3 kez su aracılığıyla ıslatılarak içilmesi uygundur. Otun ne kadar süre aralığında içileceği, hangi koşullarda saklanmasının uygun olduğuna yönelik bir bilgi yoktur. Meryem otu ile ilgili bir inanış da üzerinde taşımaktadır. Meryem otunu üzerinizde taşımaya başladıktan sonra hiç çıkarmamanız gerekir. Gebe kalındığı öğrenildiğinde ise Meryem otu atılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Sürekli Yorgun Olma başlıklı makalemizde hep yorgun kalmak, kronik yorgunluk ve sürekli yorgunluk hali hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla