İncir Reçeli 2 İnceleme

incir_receli_incele

İncir Reçeli filmi Türk sinemasında en çok tutulan ve övülen filmler arasında yerini almayı başardı. Serinin baş kahramanı konumunda yer alan Halil Sezai bu filmin de etkisiyle tekrar şöhret basamaklarını rahatlıkla tırmanmayı başardı. Çok sevilen ve takdir edilen filmin bir seriye dönüşmesi ve akabinde yeni bir konuyla değişik bir güzergaha giriş yapması başarılı bir yaklaşım olarak yorumlandı.

Filmde içine kapanık bir karakteri canlandıran Metin ve hayatın tüm neşesini içinde yaşayan, hayata pozitif bakan Duygu’nun oldukça ilginç aşk hikayesi gayet güzel ele alınıyor. Üç yıl sonra yayınlanacak filmin daha dramatik olduğuna dair düşünceler yaygınlaşıyor. Duygu ile yaşadığı yoğun aşkın akabinde yalnızlık duygusunu tadan Metin’in bu yas döneminden kurtulmasına olanak veren yine bir aşkın tohumlarıdır. Hayatının hiç beklenmedik bir anında Gizem adında biriyle tanışan Metin, kendisinin yaşadığı birçok olayı Gizem’in de yaşadığını fark eder. Oldukça dramatik bir formatta geçen filmin, mutlu bir sonla bitmesi herkes tarafından tahmin ediliyor.

incir_receli_incele

İncir Reçeli’nin yakaladığı başarıya ulaşacağı konusunda kesin görüşler olmamasına karşın, sinema severlerin merakla beklediği bir film olmayı şimdiden başarmış durumda gözüküyor. Serinin ikinci filminin, ilk filmi gölgede bırakabileceği yönünde de ciddi görüşler bulunmakta. Bizim yapabileceğimiz ise serinin ikinci filminin vizyona girmesini beklemekten öteye gitmiyor.

Bir önceki yazımız olan Yağ Yakımını Arttıran Besinler başlıklı makalemizde arttırmak, besinler ve yağ yakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla