• Şuradasınız
  • Anasayfa
  • Genel
  • Google Kullanıcılarına Göre En Kötü Şehir

Google Kullanıcılarına Göre En Kötü Şehir

google

Google Street View adlı uygulama, Google tarafından kullanıcılara sunulan ve başarılı bir manzara resimleri paylaşma adına en verimli uygulama olarak nitelendirilebilir. Google’ın düzenlediği, en kötü şehir etkinliğinde ise birinciliği Rusya’da bulunan bir şehir üstlendi. Dünya’nın en büyük ülkelerinden biri olan Rusya’nın kuzey bölgesinde yer alan Komi Özerk Cumhuriyeti Vorkuta adlı şehriyle bu yarışmada ilk sırayı göğüsledi.

Vorkuta şehrinin maddi durumunda iyi halden bahsetmek pek de mümkün değil. Şehrin nüfusu yaklaşık olarak 90 bin civarında olup, şehrin temel gelir kaynağı konumunda ise kömür madenleri bulunmaktadır. Kömür madenlerinin kapanmasıyla beraber şehrin büyük bir sessizliğe ve sefalete ev sahipliği yaptığı söylenebilir. Bu maddi kaynak yetersizliğine bir de Rusya’nın oldukça sert iklimi eklenince şüphesiz göçler kaçınılmaz bir hal almayı başardı.

Şehrin büyük bir sessizliğe büründüğünü söyleyebiliriz. Google Street View’de yayınlanan görseller de hesaba katıldığı takdirde şehrin ne kadar kasvetli olduğunu tahmin etmek zor değil. Soğuk Rusya ikliminin de etkisiyle pek de estetik bir görünüm sunmayan Vorkuta, maddi yetersizlikler doğrultusunda her gün daha da geri bir konuma gidiyor.

Bir önceki yazımız olan Meryem ana eli otu başlıklı makalemizde Meryem ana eli otu ve Meryem ana otu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Arama
RSS
Beni yukari isinla